iyiköfüfilm

17
Kas
2010

Mantis in Lace aka Lila (1968)

İstismar Filmleri kategorilerinde yayınlandı.

Mantis in Lace yapımcılığını Harry Novak, yönetmenliğini ise William Rotsler’in yaptığı bir sexploitation filmi. Biri daha çok seks üzerine yoğunlaşan diğeri ise şiddet ağırlıklı iki versiyonu olan film, ana karakterin ismi olan Lila adıyla da anılmaktadır.

Lila (Susan Stewart) bir gece kulübünde striptiz yapan kendi halinde bir kızdır. Güzelliği ile müşterileri büyüleyen Lila, bazı müşterileriyle de beraber olmaktadır. Fakat LSD aldığı anda halüsinasyonlar görerek psikopat bir seri katile dönüşür. Çalıştığı yerde tanıştığı adamları, gördüğü garip yanılsamalar sonucu tornavidayla ve paslı satırla, karpuz keser gibi parçalar. Kurbanların cesetleri bulunmaya başlayınca Los Angeles Polis Departmanı’ndan iki dedektif ( Steven Vincent ve M.K.Evans) bu vahşi cinayetleri araştırmaya başlar. Bütün bu olaylar olurken içinde bolca dans, softcore porno ve uyuşturucu sahnesi içeriyor film.

Filmin yönetmenliğini yapan William Rotsler, yönetmenliğin yanı sıra ödüllü bir yazar, heykeltıraş, ressam, fotoğrafçı ve 60’lı yılların ortalarından 70’li yılların başına kadar da sexploitation türünde filmlere imza atan bir yönetmen. Oldukça üretken bir yönetmen olmasına rağmen, 1968 yılında çevirdiği Mantis in Lace yönetmenin en çok hatırlanan filmi.

Mantis in Lace oldukça düşük bütçesiyle, bir sexploitation filminde olması gereken çoğu unsuru içinde barındırıyor. Seks, korku, şiddet, kan, rahatsız edici bir müzik ve kötü oyunculuk. (daha&helliip;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

İyiKötüFilm Hakkında
İyiKötüFilm Röportajlar
İyiKötüFilm Bağlantılar
Extreme Haribo Giallo For Dummies Immoral Tales Kahramanlar Sinemada Korkucu Once upon in a time in Western Öteki Sinema Sinematik Ters Ninja

İyiKötüFilm Feeds


İyiKötüFilm
yeni