iyiköfüfilm

21
Kas
2011

Yes, Madam (1985)

Dövüş Filmleri kategorilerinde yayınlandı.

Yes, Madam aka. Huang jia shi jie, yönetmenliğini Corey Yuen’in yaptığı, başrollerinde Michelle Yeoh ve Cynthia Rothrock’un oynadığı 1985 yapımı bir Hong Kong aksiyon filmi. Film Yeoh’un ilk büyük rolü, Rothrock’un ise ilk dövüş sanatları filmi. Filmde ayrıca Dick Wei, Tsui Hark ve filmin yapımcısı Sammo Hung da yer alıyor. Ayrıca film, In the Line of Duty serisinin ilk filmi. Hong Kong’lu film stüdyosu D&B Films’in yapımcılığını yaptığı film serisi kadınlar üzerine kurgulanmış 7 tane dövüş filminden oluşuyor. 1985 ve 1991 yılları arasında yapılan filmlerin ilki Yes, Madam, daha sonra ise sırasıyla Royal Warriors (1986), In the Line of Duty III (1988), In the Line of Duty IV (1989), Middle Man (1990), Forbidden Arsenal (1991) ve Sea Wolves (1991) geliyor.

Filmin konusu oldukça basit, fakat bunun yanında aksiyon sahneleri de bir o kadar başarılı. Filmin başrol oyuncularından Michelle Yeoh ya da bilinen diğer adıyla Michelle Khan aslında tahmin edilenin aksine bir dövüş ustası değil, bir dansçı. Dövüş sanatlarını sonradan öğrenen oyuncu, filmlerindeki dövüş sahnelerindeki başarısını dansçılık kabiliyetlerine borçlu. Jackie Chan ve Jet Li’nin filmlerinin de içinde olduğu 20 kadar filmde oynayan güzel oyuncu, özellikle 2000 yapımı Crouching Tiger Hidden Dragon ve 2005 yapımı Memories of a Geisha filmleriyle kariyerinin zirvesine ulaştı. (daha&helliip;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

İyiKötüFilm Hakkında
İyiKötüFilm Röportajlar
İyiKötüFilm Bağlantılar
Extreme Haribo Giallo For Dummies Immoral Tales Kahramanlar Sinemada Korkucu Once upon in a time in Western Öteki Sinema Sinematik Ters Ninja

İyiKötüFilm Feeds


İyiKötüFilm
yeni