iyiköfüfilm

14
Oca
2010

Sadistik!

Kavram-Kuram-Fenomen kategorilerinde yayınlandı.

Sadistik ve maceraları gerçek olmayan bir grafik şiddet üzerine kuruludur. İskelet kostümlü bir seri katilin bir dizi maceralarını içerir. Karakterimizin maceralarının günümüz film standartlarına göre daha uysal olduğunu söyleyebiliriz. Sadistik’in hikayelerin de korku filmlerini aratmayacak sertlikte sahneler görmek mümkün. 50 yıl geçmesine karşın Sadistik’in maceraları hala heyecan ve korku verici.

Karşılaştığımız çoğu Sadistik hikayeleri 1960’lı yılların İtalyan sinemasına hakim olan suç, korku, ve casusluk öykülerine dayanır. Sadistik’te 007 James Bond’daki gibi güzel kadınlar ve çıplaklık olmazsa olmazlardan biridir.

Serinin tutmadığı ülkelerin başında Amerika gelmektedir. Amerikan halkının küçük bir azınlığı tarafından takip edilen seri özellikle Avrupa’yı kasıp kavurmuştur. Seriye Amerikalıların ilgi göstermemesinin en önemli sebebi Meksikalıların Santo, Blue Demon serilerinin Amerikalılara daha cazip gelmesi ayrıca Spider-Man, Hulk ve Fantastic 4 gibi kendi kahramanlarını yaratmasıydı.

(daha&helliip;)


23
Eyl
2009

Bir Pin-Up Kızı: Yvonne Craig

Kavram-Kuram-Fenomen kategorilerinde yayınlandı.

yvonecraig

Yvonne Craig 1960larda Amerika’da gösterilen, başrollerinde Adam West ve Burt Ward’ın oynadığı ünlü TV dizisi Batman’in güzel Batgirl’ü olarak hatırlanacak bir yıldız. Batman serisinin yanı sıra Craig, başrollerinde Bing Crosby, James Coburn ve Elvis’in oynadığı birkaç filmde de yer aldı.

Bu güzel pin-up kızı 1937 yılında Taylorville, Illinois’de doğdu. Aldığı bale ve dans eğitimi sonrası, bir süre balerin olarak sahnelerde yer aldı. Aldığı bu eğitim oyunculuk kariyerinde de bir artı olarak önemli yerlere gelmesinde yardımcı oldu. Batman’de yer alan bazı dövüş sahnelerinde, Star Trek’de yer alan dans sahnesinde bu yeteneğini de sergileme fırsatı yakaladı. (daha&helliip;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

İyiKötüFilm Hakkında
İyiKötüFilm Röportajlar
İyiKötüFilm Bağlantılar
Extreme Haribo Giallo For Dummies Immoral Tales Kahramanlar Sinemada Korkucu Once upon in a time in Western Öteki Sinema Sinematik Ters Ninja

İyiKötüFilm Feeds


İyiKötüFilm
yeni