iyiköfüfilm

Sex&Fury, yönetmenliğini Norifumi Suzuki’nin yaptığı 1973 yapımı bir Japon Pink Violence filmi. Şiddet, intikam ve soft-core bir pornografi barındıran film, 70’li yılların Japon istismar sinemasının bir başyapıtı, Japon Pink Violence türünün de doruk noktası. Sex&Fury için birçok açıdan “eşsiz” tanımı kullanılabilir. Ocho karakterini canlandıran Reiko Ike’nin performansı, karakterlerin bir çizgi romandan çıkmış izlenimi veren halleri, görüntü ve atmosfer, dövüş sahnelerindeki koreografi ve bol kanlı ve erotik ultra şiddetli sahneler ustaca filmde kendine yer bulmuş.

Filmin hikayesine gelince, Ocho Inoshika gözü önünde babasının Yakuzalar tarafından öldürülüşüne şahit olur ve içinde babasının katillerine karşı duyduğu intikam ateşiyle büyür. Genç bir kadın olduğunda ise o masum küçük kız yerini çok iyi kılıç kullanan, kumarbaz bir hırsıza bırakmıştır. Yine bir kumarbaz olan arkadaşı öldürülürken, son isteği olarak Ocho’dan geneleve satılan kız kardeşini kurtarmasını ister. Ocho bu teklifi kabul eder ve kızı kurtarmaya karar verir. Fakat çıktığı bu yolculuk onu aynı zamanda babasının da katillerine götürür.

Sex&Fury de başrolde oynayan Reiko Ike’nin yanı sıra Thriller-A Cruel filminde de yer alan bir istismar sineması ikonu Christina Lindbergh de oynuyor. Lindbergh 1950 yılında İsveç’de doğmuş bir aktris. Oyunculuğun yanı sıra modellik ve gazetecilik kariyeri de olan Lindberg, İsveç’in en tanınmış istismar film yıldızı. (daha&helliip;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

İyiKötüFilm Hakkında
İyiKötüFilm Röportajlar
İyiKötüFilm Bağlantılar
Extreme Haribo Giallo For Dummies Immoral Tales Kahramanlar Sinemada Korkucu Once upon in a time in Western Öteki Sinema Sinematik Ters Ninja

İyiKötüFilm Feeds


İyiKötüFilm
yeni