iyiköfüfilm

13
Oca
2012

Starcrash (1978)

B-Film Bilimkurgu Filmleri kategorilerinde yayınlandı.

Starcrash 1978 yapımı bir İtalyan bilim-kurgu filmi. Amerika’da Adventures of Stella Star adıyla da bilinen filmin yönetmenliği ve senaristliği Luigi Cozzi’ye ait. Filmin oyuncu kadrosu ise Marjoe Gortner, Caroline Munro, Robert Tessier, Christopher Plummer ve David Hasselhoff’dan oluşuyor. Müzikleri ise Oscar ödüllü müzisyen John Barry’e ait.

Star Wars’un elde ettiği büyük başarının ardından, İtalyan yönetmenlerin çokça başvurduğu bir yöntem olan gişede başarı yakalamış filmlerin rip-offunu yapma fikri ile ortaya çıkan bir film Starcrash. Star Wars çekildikten yaklaşık 1 sene sonra yapılan film aslında tam anlamıyla filmin rip-offu değil. Yönetmen Luigi Cozzi’nin de belirttiği gibi aslında oldukça farklı bir film. Farklı karakterleri bir araya getiren bu düşük bütçeli film, Barbarella, Sinbad ve Star Wars’un bir karışımı gibi.

Oldukça düşük bir bütçeyle çekilen film, ucuz özel efektlere sahip. Zaman zaman izleyiciyi gülme krizlerine sokan diyaloglar ve oyuncuların performansları ile film sonuna kadar hiç sıkıcı olmadan ilerliyor. Özellikle Stella Star rolündeki Caroline Munro iyi bir iş çıkarmış. Filmle ilgili bir ayrıntı ise aslında yönetmen ve senarist Luigi Cozzi filmin senaryosunu Star Wars çekilmeden önce yazmış. Fakat yapımcının Star Wars çekildikten sonra filmin rip-offunu yapmak istemesiyle filme bazı Star Wars ögeleri eklemiş. (daha&helliip;)


20
Ağu
2011

Facebook Sayfamıza Üye Ol, DVD Kazan!

Kavram-Kuram-Fenomen kategorilerinde yayınlandı.

Takipçilerimizden birine Mavzolos Kültür Sanat Ürünleri‘nin hediye etmiş olduğu bir Midnite Movies klasiği The Food of the Gods (1976) DVD’sini veriyoruz. Yapmanız gereken Facebook sayfamıza üye olup sayfadaki bu haberin girdisine “Kötü” filmleri niçin sevdiğinizi bir cümle ile anlatmak. Biz de yorumcular arasında yapacağımız çekilişle DVD’yi takipçilerimizden birine gönderiyoruz. Mavzolos‘a bu katkısından dolayı buradan bir kere daha teşekkür ediyoruz.

Sizlerden gelen yorumlar arasında bize en çok sorulan sorulardan birisi burada yazdığımız filmlere nasıl ulaşabileceğiniz. Bursa’da bulunan Mavzolos Kültür Sanat Ürünleri ve Tanıtım Hizmetleri, sizlerle paylaştığımız bu filmlerin orijinal DVD’lerine ulaşabileceğiniz bir adres.

The Food of the Gods yönetmenliği, yapımcılığı ve senaryosu Bert I. Gordon‘a ait 1976 yapımı bir film. Filmin başrollerinde Marjoe Gortner, Pamela Franklin, Ralph Meeker, Jon Cyper, John McLiam ve Ida Lupina yer alıyor.

Facebook sayfamıza gitmek için tıklayın!

http://mavzolos.com/

http://dukkanlar.gittigidiyor.com/mavzolos/

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

İyiKötüFilm Hakkında
İyiKötüFilm Röportajlar
İyiKötüFilm Bağlantılar
Extreme Haribo Giallo For Dummies Immoral Tales Kahramanlar Sinemada Korkucu Once upon in a time in Western Öteki Sinema Sinematik Ters Ninja

İyiKötüFilm Feeds


İyiKötüFilm
yeni