iyiköfüfilm

mania(1974)Mania, Renato Polselli’nin  (ya da bilinen takma adıyla Ralph Brown) yönetmenliğini yaptığı bir İtalyan korku filmi. Mania yönetmenin en vahşi ve olağandışı  filmi. Film kayıp statüsünde fakat filmi izleme şansı olmamış izleyiciler için 3 dk.16 sn.lik bir fragmanı geçtiğimiz günlerde su yüzüne çıktı. Bu filmi merak edenler için hem büyük bir şans hem de filmi izleyebileceğimiz düşüncesini daha da kuvvetlendiren bir ışık.

Film bir dönemin dev sinema endüstrisi İtalya’ya ait ve İtalya kayıp filmler açısından adeta bir kayıp filmler cenneti. Bu kayıp filmlerden bekli de en önemlisi 2000’li yıllarda gün yüzüne çıkan Mario Bava’nın kült filmi Cani Arrabbiati (1974)’dir. Filmi Lea Lander’ın katkılarıyla bugün izleyebilmekteyiz.  Mania (1974)’nın yayınlanan fragmanı dilden dile dolaşan bu film için büyük bir umut vaadetmekte. Film dönemin tipik İtalyan korku filmlerinden esintiler taşımakla birlikte içerdiği şiddet sahneleriyle dönemin bir çok izleyicisi üzerinde derin etkiler yaratmıştır. Filmin konusu, tipik “Lanetli Ev” filmleriyle örtüşmekte.

İyi “Kötü Film” takipçilerine filmin bu fragmanını es geçmemelerini öneriyorum.

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

İyiKötüFilm Hakkında
İyiKötüFilm Röportajlar
İyiKötüFilm Bağlantılar
Extreme Haribo Giallo For Dummies Immoral Tales Kahramanlar Sinemada Korkucu Once upon in a time in Western Öteki Sinema Sinematik Ters Ninja

İyiKötüFilm Feeds


İyiKötüFilm
yeni