iyiköfüfilm

8
Tem
2011

L’eden et apres (1970)

İstismar Filmleri kategorilerinde yayınlandı.

Ülkemizde gösterilen ismiyle “Cennet ve Sonrası”, yönetmenliğini Alain Robbe-Grillet’nin yaptığı 1970 yapımı Fransız-Çek ortak yapımı sürrealist bir film. Film Amerika’da ise “Eden and After” ismiyle gösterime girdi.

Filmin yönetmeni Alain Robbe-Grillet Fransa doğumlu. Yönetmenliğin yanı sıra kendisi aynı zamanda yazar ve senarist. Nouveau Roman (Yeni Roman) akımının öncülerinden biri olarak kabul edilir. L’éden et après, yönetmenin siyah beyazdan, renkliye geçiş yaptığı ilk filmi. Bundan önceki siyah beyaz filmlerinde daha deneysel ağırlıklı çalışırken, bu ve bundan sonraki filmlerinde sado-mazoşizmi ve cinsel temayı bol bol kullanır.

Filmin konusu ise kısaca şöyle; bir grup şımarık, üniversite öğrencisi arkadaş zamanlarını genellikle Cafe Eden adındaki bir kulüpte geçirmektedir. Burada toplandıklarında çoğunlukla seks üzerine sado-mazoşist oyunlar oynarlar. Fakat bir gün tanımadıkları bir adamın gelmesi ve yaptıkları oyunları, kurdukları fantezileri hiç de gerçekçi bulmamasıyla her şey değişir. Artık fantezilerini soyutluktan kurtarıp, gerçekliğe taşırlar. Tabi bununla birlikte korku dolu zamanlar da başlar. (daha&helliip;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

İyiKötüFilm Hakkında
İyiKötüFilm Röportajlar
İyiKötüFilm Bağlantılar
Extreme Haribo Giallo For Dummies Immoral Tales Kahramanlar Sinemada Korkucu Once upon in a time in Western Öteki Sinema Sinematik Ters Ninja

İyiKötüFilm Feeds


İyiKötüFilm
yeni