iyiköfüfilm

22
Ağu
2009

Katran Bebek (1973)

Yeşilçam kategorilerinde yayınlandı.

katran bebek1Yönetmenliğini Günay Kosova’nın yaptığı film için yönetmenin seks furyasına yumuşak bir geçiş yaptığı  ilk film diyebiliriz. Aynı zamanda Günay Kosova’nın üçüncü yönetmenlik denemesi olan film diğer ilk iki filmi gibi aventür.

Filmi hepsiburada.com adlı alışveriş sitesinden edindim. Açıkçası tipik Yeşilçam erotiklerinden biri çıkacağını düşünürken “trash” sınırlarını zorlayan bir filmle karşılaştım. Daha filmin adından başlıyor merak. “Katran Bebek” acaba filmdeki hatunlar nasıl? Bebek gibi diyor baksana hem Seyyal Taner’de oynuyor filmde ama Seyyal Taner furyayı az filmle ve çok fazla soyunmadan geçiştirdi. Fakat filmde bir diğer erotik yıldızımız Nilgün Ceylan’ı görmek beni gerçekten heyecanlandırdı. CD kabında filmin konusu kısaca özetlenmiş: “Uzakdoğu’dan çok kıymetli ve kutsal bir heykel çalınır…”

Filmin ilk sahnesinde Levent Çakır ve çıplak bir kadın yatağa uzanmış öpüşmektedirler. Filmin bütünüyle alakasız sahnesinden sonra, uzun saçlı (peruk) hippi görünümlü bir adam gerilimli bir müzik eşliğinde etrafa şüphe saçarak dolaşmaktadır. Murat 124 marka araba içinde Seyyal Taner adamı izler. Takip ve heyecan doruktadır.

Derken bizim hippi ve iki adam karşı karşıya gelirler. Uzun uzun bakışıp bir düelloya hazırlanıyor gibidirler.  Hiç konuşmadan bir arabaya biniyorlar. Seyyal öndeki arabayı takip ediyor. Hala filmde tek bir konuşma yok. Aslında böylesi daha iyi çünkü diyaloglar başladığında film başka bir faciaya bürünecek. (daha&helliip;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

İyiKötüFilm Hakkında
İyiKötüFilm Röportajlar
İyiKötüFilm Bağlantılar
Extreme Haribo Giallo For Dummies Immoral Tales Kahramanlar Sinemada Korkucu Once upon in a time in Western Öteki Sinema Sinematik Ters Ninja

İyiKötüFilm Feeds


İyiKötüFilm
yeni