iyiköfüfilm

can-oral

Can Oral, yaklaşık 10 yıldır “Siyah Ekran” adını verdiği ekiple kısa ve orta metraj filmler çeken bir yönetmen. Belki siz onu Cemiyette Pişiyorum‘un ya da Mr. Mantis‘in davulcusu olarak biliyorsunuz. Belki bir yerde öykülerinden birini okumuş ya da çizgi romanlarından birine rastlamışsınızdır. Can’ın filmografisinde gerçeküstü/korku örnekleri de var, komedi de. 3 Kasım’da yeni filmi “Buna Değer”in galası gerçekleşecek ve kısa süre sonra filmi online platformlardan da izleyebileceğiz. Uzun metraja geçme arifesinde, Can’la sinema yapmak, gerçeklik, setler ve gelecek üzerine konuştuk.

Can Oral’ın filmleri, öyküleri, çizgi romanları ve özgeçmişine “siber bir örümcek ağı” olarak tanımladığı siyahekran.net üzerinden ulaşabilirsiniz. (daha&helliip;)


It Took Guts (1979) yönetmenliğini Eric Forsberg’in yaptığı 4:50 dakikalık bir kısa film. Eric Forsberg, The Asylum film şirketinin yönetmenlerinden. The Asylum bünyesinde birçok filme imza atmış, aynı zamanda TV için de çalışmıştır.

It Took Guts yönetmenin ilk film denemesi. Film, boş bir arazide gezen genç bir adamın (Charles Schneider) görüntüsüyle açılıyor. Tek başına dolaşan genç dinlenmek için çimenlerin üzerine oturur. Bu sırada kulak pamuğuyla kulağını kurcalarken kulağının kanadığını fark eder. Kanın tadına bakan delikanlı bundan hoşlanır ve sadomazoşizm dolu anlar başlar. Yavaş yavaş vücudundan parçalar kopararak yemeye başlayan genç son olarak iç organlarını dışarı çıkarır ve kendine bir ziyafet çeker. (daha&helliip;)


7
Mar
2011

Üç Süper Kısa Film Birden!

Korku Filmleri kategorilerinde yayınlandı.

Kısa filmleri seviyorum. Özellikle Tromadance ve Fantasia’daki başarılı bulduğum birkaç kısa filmden sonra daha da ilgilenmeye ve araştırmaya başladım. Yanlış olmasın ama bundan 2-3 sene kadar önce Bagman – Profession: Murder ya da orijinal adıyla Le Bagman – Profession: Meurtrier adında Kanada’da çekilmiş, Fransızca bir kısa film izlemiş ve hastası olmuştum. Fakat film ve konusu tek başına bir yazı olmak için çok kısaydı, ben de ileride bunun gibi en az iki filme daha rastlarsam toptan yazılarını yazarım demiştim. Bir sene kadar önce izlediğim The Horribly Slow Murderer with the Extremely Inefficient Weapon adlı kısa film de çok hoşuma gitmişti, bunları yazıya dökmek için yanlarına bir film daha olsa şahane olur diye kafamda bekleyen yazılar kısmına ayırmıştım. Birkaç akşam önce İspanyol yapımı Brutal Relax adındaki filmi izleyince muhteşem üçlü tamamlanmış oldu. Filmlerin üçü de absürd filmler fakat bu filmleri eğlenceli kılan da zaten bu. Alfabetik olarak girişiyorum. (daha&helliip;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

İyiKötüFilm Hakkında
İyiKötüFilm Röportajlar
İyiKötüFilm Bağlantılar
Extreme Haribo Giallo For Dummies Immoral Tales Kahramanlar Sinemada Korkucu Once upon in a time in Western Öteki Sinema Sinematik Ters Ninja

İyiKötüFilm Feeds


İyiKötüFilm
yeni