iyiköfüfilm

26
Şub
2009

Yokai Canavarları

Kavram-Kuram-Fenomen Korku Filmleri kategorilerinde yayınlandı.

Geçtiğimiz haftalarda izlediğim Japon kültürü ile alakalı canavar temalı bir triologyden bahsedeceğim. 100 Monsters (Yôkai hyaku monogatari), Yokai Monsters – Spook Warfare (Yôkai daisensô) ve Yokai Monsters – Along With Ghosts (Tôkaidô obake dôchû). İlk iki film 1968 yılına ait, üçüncü film ise bir yıl sonra 1969’da çekilmiş. Japon folkloru ve efsanesi üzerine kurulmuş eğlenceli ve fantastik korku filmleri.

yokai (daha&helliip;)


30
Oca
2009

L’Ilya (2000)

Korku Filmleri kategorilerinde yayınlandı.

Japon Tomoya Sato’nun 39 dk. Lık uzun kısa filmi L’ılya’nın konusu intihar üzerine kurulu. Filmde ayrıca geleneksel Japon toplumuyla alakalı unsurlar da görmek mümkün.

lilyaSizden beklenenlerin arkasında yatan anlamı anlamaya çalışmak, iletişimi öğrenmek ve duygularınızı ifade edebilmek ama en çok intihar üzerine bir film. Hiç kuşku yok ki intiharın bir ulustaki ortak ruh hali üzerinde güçlü bir etkisi var. L’ılya da 23 yaşındaki bir kadının tamamen kendi istekleri doğrultusunda intihar eden insanların görüntülerini videoya kaydetmesi anlatılıyor. Film iki “müşteri” yle başlıyor. L’ılya için bu dehşet verici şey bir meslek gibi. İnsanları intihardan vazgeçirmek, durdurmak yada onlara yardım etmek gibi şeyler yapmıyor. Tek görevi sadece kaydetmek. (daha&helliip;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

İyiKötüFilm Hakkında
İyiKötüFilm Röportajlar
İyiKötüFilm Bağlantılar
Extreme Haribo Giallo For Dummies Immoral Tales Kahramanlar Sinemada Korkucu Once upon in a time in Western Öteki Sinema Sinematik Ters Ninja

İyiKötüFilm Feeds


İyiKötüFilm
yeni