iyiköfüfilm

26
Kas
2011

Kill List (2011)

Korku Filmleri kategorilerinde yayınlandı.

Geçtiğimiz yıl, tv dizileri ve reklam filmleri çeken İngiliz Yönetmen Ben Wheatley’in ilk sinema filmi Down Terrace’ın sınırlı bir dağıtımı yapıldı.  Sözde £6,000 gibi oldukça düşük bir bütçeyle yapılan film, genellikle Brighton gangsteri, onun sevgili karısı ve bahsedilmeyen bir suçtan aklanmış huysuz oğluna ait sıcak banliyö evinde geçen oldukça eğlenceli bir kara komedi filmi. Sürekli yoksul karakterler gelip gidiyor; yarı doğaçlama, üstü kapalı küçük konuşmalar geçiyor ve insanların çoğu tahtalıköyü boyluyor. Film düşük bir bütçeyle hazırlanmış olmasına rağmen, daha geniş bir kitleye ulaşmış olan sonraki filmi  Kill List’i görmek için izleyiciyi oldukça heyecanlandırıyor.

Kill List yukarıda da bahsettiğim gibi yönetmenliğini Ben Wheatley’in yaptığı, başrollerinde ise Neil Maskell, Michael Smiley ve MyAnna Buring’in oynadığı bir İngiliz korku filmi. Tıpkı Down Terrace gibi, Kill List de belli bir türde başlayıp başka türlere atlayan ve dönüşen huzursuz edici, gizemli bir gerilim filmi. Bu biçimdeki filmlerin bir örneği de, bir hayli hayal kırıklığına yol açan, korku filmine dönüşmeden önce western filmi olarak başlayan Cowboys & Aliens filmi.  Günümüz popüler sinemasında bu tür örneklere rastlamak mümkün. Bir İkinci Dünya Savaşı filmi olan Michael Mann’ın The Keep filmi de ilerleyen dakikalarda bir korku filmine dönüşüyor. Aynı şeyi John McTiernan’ın Predator filminde de görmek mümkün.

Jay (Neil Maskell), rahat bir banliyö evinde dediğim dedik ve alıngan sarışın eşi Shel (MyAnna Buring) ve uyku vakti geldiğinde zırhlı arabaların Irak, Afganistan ve Bağdat’taki pusuları hakkında hikâyeler dinlemek yerine babasıyla şövalyecilik oynamayı tercih eden yedi yaşındaki oğlu Sam ile birlikte yaşayan eski bir asker. (daha&helliip;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

İyiKötüFilm Hakkında
İyiKötüFilm Röportajlar
İyiKötüFilm Bağlantılar
Extreme Haribo Giallo For Dummies Immoral Tales Kahramanlar Sinemada Korkucu Once upon in a time in Western Öteki Sinema Sinematik Ters Ninja

İyiKötüFilm Feeds


İyiKötüFilm
yeni