iyiköfüfilm

31
Eki
2011

Trip with the Teacher (1975)

İstismar Filmleri kategorilerinde yayınlandı.

Bu filmi geçen Nisan ayında Barcelona’da  yerel bir mağazadaki ucuzluk sepetinden, 12 filmlik bir set içerisinde satın aldım ve hafta sonu izledim.  Başlarda 70’li yılların, aleni seks sahneleri, çıplaklık ve tecavüz içeren, tipik istismar filmlerinden birisi ya da 60’lı yılların terbiyeci, gençleri sömürme girişimlerinden birisi olup olmadığından emin olamadım. Filmi izlerken o anda ilk meme ucu göründü ve ben birinci tahminimin doğru olduğunu anladım. Fakat yine de çok tatmin edici değil.

Filmde iki grup insanla karşılaşıyoruz.  Birinci grup,  bir şoför, genç bir öğretmen   ve dört kız öğrenci, küçük bir  otobüste, ayrıntıları üzerine çok düşünülmemiş bir okul gezisi için çöl yolundan Los Angeles’a gitmektedir. İkinci grup, kanun kaçağı ve  bozulan motorsikletlerinin talihsizliğine uğramış iki kardeş.  Kardeşler, Pete ve Al, yol kenarında, onlara yardım etmek için duran ve daha sonra üçlü bir ekip kurmak için kardeşlere dahil olan Jay ile karşılaşırlar. İlerleyen bölümlerde anlıyoruz ki, otobüsteki fıstıklar da dahil hepsi aynı yöne gitmektedirler ve bir benzin istasyonunda yolları kesişir. Tam da bu noktada, motosikletçilerin karakterlerini çözmeye başlıyoruz – Jay hoş ve iyi kalpli bir adam, Pete in de aynı şeyler söylenebilir, ama kardeşi Al, tamamen serseri  ruhlu birisi. Bunu, Al elindeki pulları sıktıktan sonra, benzin istasyonu çalışanı yaşlı adamı tamir ettiği arabanın altında sıkıştırarak öldürünce öğreniyoruz. (daha&helliip;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

İyiKötüFilm Hakkında
İyiKötüFilm Röportajlar
İyiKötüFilm Bağlantılar
Extreme Haribo Giallo For Dummies Immoral Tales Kahramanlar Sinemada Korkucu Once upon in a time in Western Öteki Sinema Sinematik Ters Ninja

İyiKötüFilm Feeds


İyiKötüFilm
yeni