iyiköfüfilm

8
Kas
2010

Bottom (TV Series 1991–1995)

Kavram-Kuram-Fenomen kategorilerinde yayınlandı.

Bottom şimdiye kadar izlediğim en eğlenceli ve en vahşi komedi dizisi. Tekrar tekrar izlediğim bölümlerde bile ilk seferindeki gibi karnıma ağrılar sokan bu dizinin ancak buraya yakışacağını düşünerek geniş bir incelemesini yazmaya karar verdim.

Dizi, aynı evi paylaşan Richard Richard ve Edward Elizabeth Hitler adlı iki en yakın ‘düşman’ı anlatıyor. Genellikle iki kişinin tek mekânda, seyirci önünde oynadığı bölümlerden oluşsa da bana kalabalık kadrolu, karışık olay örgülü komedi dizilerine veya Friends gibi yapmacık, en büyük sorunların bile bir bölümde çözülebildiği dizilere göre her yönden üstün geliyor. Dizi bel altı ve cahil gibi görünen esprilerden oluşsa da dizinin senaryosunu yazıp oynayan Rik Mayall ile Adrian Edmondson’ın kökten yetişme tiyatrocular olması, canlandırdıkları karakterlerin ve uyguladıkları çizgi filmvari şiddet eylemlerinin gerçekçi ve son derece eğlenceli görünmesini, dolayısıyla dizinin çok ince zeka temellerine –ve esprilerine- oturtulmuş olmasını kanıtlıyor. İşin ilginç tarafı izlediğim kamera arkası görüntülerinde stüdyoda izleyici olarak bulunan yaşlı yaşlı teyzelerin bile Eddie’nin “Fancy a fuck?” dediği zaman utanıp sıkılmadan kahkahalarla gülmesi. (daha&helliip;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

İyiKötüFilm Hakkında
İyiKötüFilm Röportajlar
İyiKötüFilm Bağlantılar
Extreme Haribo Giallo For Dummies Immoral Tales Kahramanlar Sinemada Korkucu Once upon in a time in Western Öteki Sinema Sinematik Ters Ninja

İyiKötüFilm Feeds


İyiKötüFilm
yeni