iyiköfüfilm

Film, polis memuru Alma Pereira’nın (Lina Romay) Malaga’da bir kulüpte öldürülmüş egzotik dansçı Paula’nın (Paula Davis)ölümünü araştırmak üzere dansçının arkadaşı baş şüpheli Paula (Carmen Montes) ile görüşmesi ile açılıyor.

Jess Franco kariyeri boyunca yaklaşık 200’ü geçik filme imza atmış bir yönetmen. Filmlerinin alternatif versiyonlarını da sayarsak bu sayı tabii ki daha da fazlalaşıyor. Bu film ya da kendi deyimiyle görsel ve işitsel deneyim için şunu söylemek mümkün ki yönetmenin en düşük bütçeli filmlerinden birisi. Film sadece üç oyuncuyla bir ya da iki odanın içinde çekilmiş. Aynı zamanda Jess Franco’nun eşi olan Lina Romay ise filmde sadece üç dakika kadar görünüyor. Eski Jess Franco filmleriyle aynı tadı vermediğini söylemek mümkün. Filmin promosyon görüntülerinde de bahsettiği gibi aslında orijinal bir çalışma. Sanat galerisinde sergilenen bir video art izliyor hissi uyandırıyor izleyicide. Robert Louis Stevenson’ın The Strange Case of Dr.Jekyll and Mr.Hyde filminin Paula-Paula’nın başlangıç noktasını oluşturduğu söylense de film çoğunlukla Friedrich Gulda’nın müzikleri etrafında dönüyor. Hatta bazen gözlerinizi kapatıp sadece müziği dinlemek istiyorsunuz. Müzik devam ederken dans sahneleri, çıplaklık, psychedelic ayna efektleri ve slow-motion görüntüler devam ediyor. (daha&helliip;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

İyiKötüFilm Hakkında
İyiKötüFilm Röportajlar
İyiKötüFilm Bağlantılar
Extreme Haribo Giallo For Dummies Immoral Tales Kahramanlar Sinemada Korkucu Once upon in a time in Western Öteki Sinema Sinematik Ters Ninja

İyiKötüFilm Feeds


İyiKötüFilm
yeni