iyiköfüfilm

9
Şub
2011

Bach Ke Zaraa (2008)

Korku Filmleri kategorilerinde yayınlandı.

Bu defa çok ileri gittin Hindistan! A Nightmare on Elm Street çakması yaptın, tamam dedik. Child’s Play çakması yaptın, tamam dedik. Oldboy’un çakmasını bile yaptın, hatta telif hakkı ödememek, sonradan dava açılırsa “iyi de Oldboy’da adamı 15 sene tutuyorlardı, bizimkinde 14 sene tutuyorlar. Bu senaryo çalıntı değil eheuhehhueheuhe” diyebilmek için ufak tefek çakallıklar da yaptın, ses çıkarmadık. Ama Evil Dead’e bulaşmayacaktın!

Kusura bakmayın ama bu kurnaz pezevenkler Hollywood’dan sonra dünyanın en çok film üreten ülkesi. Ama filmlerinin yüzde doksanı Hollywood filmlerinden arak. Genelde klasiklere bulaşan Hindistan sineması aslında kendi başına gayet güzel örnekler verebiliyorken -aklıma ilk gelen örnek 2009 yapımı 13B: Fear Has a New Address- neden durmadan yeniden çevrimlerle ülkedeki film sektörüne zarar veren yapım şirketlerine ses çıkarmıyor, anlayabilmiş değilim. Genelde mikroskobik bütçelerle çekilen bu filmler hem dış piyasada Hint filmlerine olan inancı sarsıyor, hem de izleyicilerden bir ton küfür yiyorlar. Emeği geçen herkesin bol bol kulaklarını çınlattığım son Hindistan çakması ise Bach Ke Zaraa. (daha&helliip;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

İyiKötüFilm Hakkında
İyiKötüFilm Röportajlar
İyiKötüFilm Bağlantılar
Extreme Haribo Giallo For Dummies Immoral Tales Kahramanlar Sinemada Korkucu Once upon in a time in Western Öteki Sinema Sinematik Ters Ninja

İyiKötüFilm Feeds


İyiKötüFilm
yeni