iyiköfüfilm

20
Tem
2013

Video Tape Terror (2013)

Korku Filmleri kategorilerinde yayınlandı.

video-tape-terror-6

90’lı yılların yegane sosyal aktivitelerinden birisi, tüm aile toplanıp video kaset izlemekti. Mahalledeki video kaset dükkanının rafları arasında dolanıp gözüne çarpan filmi kapıp eve koşmak ve heyecanla filmi izlemek ne büyük bir zevkti. Şimdilerde bunlar birer nostalji olsa da, bu tadı alanlar için video kaset büyük bir tutkudur.

Yönetmen ve senarist Nick Mendoza için de bu büyük tutku ve özlem Video Tape Terror olarak ortaya çıkıyor. Yarı korku antolojisi şeklinde tanımlanabilecek Video Tape Terror, VHS dünyasına bir saygı duruşu niteliğinde. Brian, bir VHS koleksiyoncusudur ve eski güzel günlerin özlemi içindedir. (Bu arada Brian karakterini filmin yönetmeni ve senaristi Nick Mendoza canlandırıyor.) video kaset dükkanlarından kaset kiralanan, bol canavarlı filmlerin raflarda yer aldığı ve bilgisayar destekli efektlerin henüz keşfedilmediği güzel günlerdir özlemini çektiği. En sonunda kendi filmini yapmaya karar verir. Ana hikayenin etrafında geçen üç kısa hikayeden oluşan filmde, Nick Mendoza’nın yanısıra Bill Ross ve Christopher Clifton yer alıyor. (daha&helliip;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

İyiKötüFilm Hakkında
İyiKötüFilm Röportajlar
İyiKötüFilm Bağlantılar
Extreme Haribo Giallo For Dummies Immoral Tales Kahramanlar Sinemada Korkucu Once upon in a time in Western Öteki Sinema Sinematik Ters Ninja

İyiKötüFilm Feeds


İyiKötüFilm
yeni