iyiköfüfilm

20
Ağu
2011

Facebook Sayfamıza Üye Ol, DVD Kazan!

Kavram-Kuram-Fenomen kategorilerinde yayınlandı.

Takipçilerimizden birine Mavzolos Kültür Sanat Ürünleri‘nin hediye etmiş olduğu bir Midnite Movies klasiği The Food of the Gods (1976) DVD’sini veriyoruz. Yapmanız gereken Facebook sayfamıza üye olup sayfadaki bu haberin girdisine “Kötü” filmleri niçin sevdiğinizi bir cümle ile anlatmak. Biz de yorumcular arasında yapacağımız çekilişle DVD’yi takipçilerimizden birine gönderiyoruz. Mavzolos‘a bu katkısından dolayı buradan bir kere daha teşekkür ediyoruz.

Sizlerden gelen yorumlar arasında bize en çok sorulan sorulardan birisi burada yazdığımız filmlere nasıl ulaşabileceğiniz. Bursa’da bulunan Mavzolos Kültür Sanat Ürünleri ve Tanıtım Hizmetleri, sizlerle paylaştığımız bu filmlerin orijinal DVD’lerine ulaşabileceğiniz bir adres.

The Food of the Gods yönetmenliği, yapımcılığı ve senaryosu Bert I. Gordon‘a ait 1976 yapımı bir film. Filmin başrollerinde Marjoe Gortner, Pamela Franklin, Ralph Meeker, Jon Cyper, John McLiam ve Ida Lupina yer alıyor.

Facebook sayfamıza gitmek için tıklayın!

http://mavzolos.com/

http://dukkanlar.gittigidiyor.com/mavzolos/


50’li yıllarla birlikte gelişen Sinema teknolojisiyle sıradışı yapımlar ardı ardına çıkmaya başladı. Bu dönemde çekilen sıradışı filmlerin başvurduğu en önemli kaynaklardan biriyse küçük canlılardı. Bu canlıların mutasyona uğrayıp dev boyutlara ulaşması çevrelerine saçtıkları dehşet dönemin Sinema izleyicisi tarafından ilgiyle karşılandı.

“Big Bug” filmlerinin temel kuralı mutasyona uğrayıp dev boyutlara uğrayan canlının küçük olması. Yani bir dinazor filmini “Big Bug” sayamayız. Dev bir dinazor sıradışı bir şey değil ama dev bir karınca olunca işler değişiyor. Bu listede sadece 50’li yıllara yer verdik. Yani Mothra, Konga ve daha bir çoğu da otomatik olarak elenmiş oluyor. Aynı nedenden ötürü King Kong’u da listemize alamıyoruz ama zaten yıllar boyunca yeterince ilgi gördü. (daha&helliip;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

İyiKötüFilm Hakkında
İyiKötüFilm Röportajlar
İyiKötüFilm Bağlantılar
Extreme Haribo Giallo For Dummies Immoral Tales Kahramanlar Sinemada Korkucu Once upon in a time in Western Öteki Sinema Sinematik Ters Ninja

İyiKötüFilm Feeds


İyiKötüFilm
yeni