iyiköfüfilm

20
May
2012

En İyi İç Giyim Sahneleri

XXX kategorilerinde yayınlandı. Yorum Yok

Bazı filmler muhteşem senaryoları ve olağanüstü oyunculukları nedeniyle izlenir ve ilgi görür. Bazı filmler de canavarlar şehirleri yok edip her yeri dağıttığı için seyirciye cazip gelir. Bazen de güldürme potansiyeli çok yüksek olduğundan yakın buluruz filmleri. Ama sinema tarihinin başka dikkat çekici unsurları da vardır. Bunlardan biri de iç giyim sahneleri. Kimisinde zaten kahramanımız o şekilde dolanmaktadır, kimisinde striptiz sonucu iç giyimini izleyenlere sergiler. Ne şekilde o noktaya gelirse gelsin ortaya içi dışı bir, samimi sahneler çıkar. Bunlar arasından en takdire değer olanlarını seçtik :

True Lies
Halloween’den striptize uzanan bir yolculuk

Jamie Lee Curtis halihazırda bir fenomendi. Ama hep biraz tutucu, kapalı bir havası var gibiydi. Evet bir filminde Travolta ile ateşli sahnelere imza atmıştı ama genel olarak bakıldığında hep ölçülü kalmaya çalışıyordu denebilir. Ama bu sahnesi ile tabularını gerçekten yıktı ve ne kadar ateşli olabileceğini kanıtladı.

Weird Science
She’s alive!

Anthony Michael Hall, Kelly LeBrock gibi isimlerin yer aldığı 80lerin bu önemli filminde bazı klasikleşmiş sahneler var. Uzun deneyler ve çalışmalar sonucu çabalarının karşılığını alıyorlar ve “yarattıkları” bu kadının karşısında Chet (Bill Paxton) bir hayli etkileniyor.

I Now Pronounce You Chuck and Larry

Casual Striptease

Kevin James ve Adam Sandler’in oynadığı bu filmin konusu ve genel olarak film pek anlamlı değil. Film, sigorta parası bulmak için çeşitli yollar deneyen iki genci anlatıyor ama senaryosu için pek sağlam denemez. Neyse ki filmde Jessica Biel var ve böyle erotik içerikli hoş bir sahne ile filme anlam katmış.

A Nightmare on Elm Street
“Leke” bırakmaya kararlı

Başından itibaren Freddy’nin Elm Street’te yarattığı terör durmak bilmemişti. Rüyalarda çiçek, böcek vb. şeyler görmelerine izin vermemeye kararlıydı. Kimi zaman traktör içinde kurbanlarının karşısına çıkıp trafik canavarı oldu kimi zaman da böyle devasa kolları ile onları kovaladı. Sonuç olarak görüldüğü üzere anti-kahramanımız zaman zaman iç giyimli bayanların da peşine düştü. Daha iyi ve daha çok cinayet işleme içgüdüsüydü tabi bunu yaptıran, böylece belki de yüzlerce hatta binlerce varlık doğmadan da yok olabilirdi..

A Nightmare on Elm Street – Blu-ray Clip: Tina ile  dreadcentral
Alien
Uzaydakilerin giyim tercihi konusundaki rahatlıkları takdire değer

Sigourney Weaver da değerli bir oyuncudur. Sonuç olarak savaştığı uzaylıları makineler yardımıyla haklamayı başarsa da, bu bölümde, bu uzay canavarlarının nasıl çalıştığını farketmeye başlıyor. Çoğunluğunda da iç çamaşırlarıyla arzı endam ediyor. Rahatlık uzayda da dünyada da önemli.

La Liceale

Bu ünlü İtalyan yapımında baş kahramanımız Gloria Guida yaramazlığı seven bir kadın olarak yer almaktadır. Ama görünen o ki etrafındaki kimse bu huyundan rahatsız değildir.. Ayrıca ünlü İtalyan film yıldızı Cicciolina’nın gerçek adıyla (Ilona Staller) yeralmış olduğu ilk önemli sinema deneyimi olması da filmin bir diğer özelliğidir.

Dogma
Dogmatik düşünceye ve striptize farklı bir bakış açısı

Yönetmen Kevin Smith bu filminde de iyi iş çıkarmış. Filmin özü aslında genelgeçer kurallar, kabullenişler ve dogmalarla alakalı bir komedi. Oyunculara gelirsek Matt Damon ve Ben Affleck melekler, Snape tanrının sesi ve Alanis Morrissette tanrı rolünde karşımızda. Görüldüğü gibi casting ve rollerin dağılımı da bir hayli enteresan. Bir de tabi ki seçtiğim bu sahnede yer alan Salma Hayek, strip club eğlencesindeki rolünü başarıyla yerine getirmiş.

American Pie
God Save the Internet

Shannon Elizabeth bu sahnenin kahramanı. Jim’in odasında yalnız kalmasının başından sonuna kadar başarılı bir canlı yayının başrolünü üstleniyor. Gerçekten de onunla ilgili harika bir şey var. Daha doğrusu iki şey.

The Seven Year Itch

Bazı sahnelerde de tam olarak görünmez ama sahnenin ilgi çekmesine neden olan da bu olur. İzleyiciler zar zor da olsa birşeyler yakalar. Marilyn Monroe denildiğinde akla ilk gelen sahnelerden biri olan bu bölüm de böyledir.

Black Snake Moan

Samuel Jackson ve Christina Ricci’nin başrollerde olduğu bu filmin üçte ikisinde Ricci’yi seksi vaziyetlerde görebilirsiniz. Bu durumda filmin konusu Jüpiter’den gelen tavuklar bile olsaydı enteresanlığını kaybetmezdi.

Lost in Translation

Scarlet Johansson seksi bir kadın olmasının yanında oyunculuktaki başarsını da kanıtlamış bir isim. Lost in Translation’ın bu unutulmaz açılış sahnesinde daha çok seksiliği ile ön plandaydı ama film boyunca sergilediği muhteşem oyunculuk da takdire değerdi.

Tolga Demirtaş (tolga@iyikotufilm.com)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Facebookta paylaş Twitterda paylaş Mail ile gönder  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorumunuz:


İyiKötüFilm Hakkında
İyiKötüFilm Röportajlar
İyiKötüFilm Bağlantılar
Extreme Haribo Giallo For Dummies Immoral Tales Kahramanlar Sinemada Korkucu Once upon in a time in Western Öteki Sinema Sinematik Ters Ninja

İyiKötüFilm Feeds


İyiKötüFilm
yeni