iyiköfüfilm

13
May
2012

En iyi 20 Korku Filmi Seks Sahnesi

Korku Filmleri kategorilerinde yayınlandı. 5 Yorum Var

Seks ve şiddet… Beraber dondurma ve pasta gibi gidiyorlar, değil mi? İzlediğimiz çoğu korku filmi şiddet açısından tatmin edici olsa da peki ya seks? İkisi bir arada oldu mu ortaya gerçekten lezzetli işler çıkabiliyor.  Bu lezzetli ikilinin bir arada olduğu fakat bazı anlarda da bu ikilinin bir araya gelişiyle şiddetin boyutunun daha da arttığı, korku filmlerindeki en iyi seks sahnelerini sizler için listeledik.

20. Lifeforce (1985)
Tobe Hooper’ın yönetmenliğini yaptığı bu bilim kurgu filmi, Colin Wilson’ın 1976 yılında yazdığı “The Space Vampires” kitabının bir uyarlaması. Uzay vampirleri hakkındaki filmde hemen hemen tüm film boyunca çıplak bir şekilde karşımıza çıkan Mathilda May görülmeye değer. Ateşli sevişme sahneleri ile listemizde yer buluyor.

19. A Nightmare on ElmStreet 2- Freddy’s Revenge (1985) / A Nightmare on Elm Street 3- Dream Warriors (1987)
Bu iki filmin seks sahneleri de birbiriyle bağlantılı olduğu için listemize bir arada girdi. Garip bir şekilde iki filmin de seks sahnelerinde bol bol “dil” kullanılıyor.

18. Species (1995)
Roger Donaldson’un yönetmenliğini yaptığı Species bir bilim-kurgu korku filmi. Filmde Natasha Henstridge ateşli bir uzaylı insan karışımı. Filmde Alfred Molina ile beraber canlandırdığı seks sahnesi oldukça başarılı.

17. Bay of Blood (1971) / Friday the 13th Part 2 (1981)
Jason Voorhees’in olmadığı bir korku filmi seks sahnesi listesi tamamlanmış sayılamaz. İki filmde de yer alan mızraklı, misyoner pozisyonundaki seks sahnesi sinema tarihinde klasik oldu. İlk olarak Bay of Blood’da izlediğimiz bu seks içeren öldürme sahnesi Friday the 13th Part 2’ye de ilham oldu. Ama maalesef sansüre takılan Friday the 13th Part 2’da bazı sahneler kesilmek zorunda kaldı.

16. Jason Goes to Hell: The Final Friday (1993)
Friday the 13th serisinin bu dokuzuncu filminde yer alan Jason’un ateşli Michelle Clunie ile canlandırdığı çadırdaki seks sahnesi çoğu korku fanı için tanıdık gelecektir. Bu oldukça üst seviyedeki seks sahnesinde (özellikle kesilmemiş versiyonu) çiftin beraber olmadan önce prezervatif kullanmamaya karar verdikleri sahne de ayrı bir eğlence katmış.

15. Rosemary’s Baby (1968)
Roman Polanski’nin yayınlandığı dönemde büyük ilgi uyandıran ve günümüzde korku filmlerinin mihenk taşlarından biri sayılan filmde Rosemary’e Satan’ın (Satanist kilisesi kurucusu Anton Lavey canlandırıyor)tecavüz ettiği sahne de listemize girmeyi hak ediyor.

14. They Live (1988)
John Carpenter’ın yönetmenliğini yaptığı bu bilim-kurgu korku filmi içeriğinde kara komediyi de barındırıyor. Belki de en iyi sonlardan birine sahip filmde uzaylıyla olan seks sahnesi, yanımızda kimin uyuduğundan emin olmamız gerektiğini bizlere hatırlatıyor.

13. Cabin Fever (2002)
Bir grup kolej öğrencisi çevresinde gelişen, yönetmenliği, yapımcılığı ve senaryosu Eli Roth’a ait bu filmde bir sahne var ki hepinizin aklındadır eminim. Kız uyurken, genç delikanlı kıza sokulur ve elini yavaşça kızın çamaşırının içine sokar. Hayal ettiğinden farklı bir sürprizle karşılaşarak kızın regl döneminde olduğunu fark eder. Fakat büyükçe bir ped kızın ancak işini görecektir.

12. The Evil Dead (1981)
Başrollerinde Bruce Campbell, Ellen Sandweiss ve Betsy Baker’ın yer aldığı bu korku filmi, beş kolej öğrencisinin hafta sonu tatillerini geçirmek üzere gittikleri ormanlık bir alanda başlarından geçenleri konu alıyor. Özellikle vahşi tecavüz sahnesiyle hafızalarda yer eden film, listemizde de kendine yer buluyor.

11. Angel Heart (1987)
Başrollerinde Mickey Rourke, Robert De Niro ve Lisa Bonet’in oynadığı bu gizemli korku filminin yönetmeni Alan Parker. Filmde Mickey Rourke’un canlandırdığı Harry Angel ve Lisa Bonet’in canlandırdığı Epiphany Proudfoot’un New Orleans’daki otel odasındaki sevişme sahnesi resmen bir kan yağmuruyla biraz renklenir. Bu sahne de listemizde yerini alır.

10. Species 2 (1998)
1995 yılında çekilen ilk filmin ardından bu ikinci filmde üçlü bir seksin ardından gerçekleşen uzaylı bebeğin doğumu sahnesi filmi listemize sokmayı başarıyor.

9. Basket Case (1982)
Yönetmenliği ve senaryosu Frank Henenlotter’a ait Basket Case, üç filmden oluşan bir serinin ilk filmi. Bu B tarzı korku-komedi filmi şüphesiz serinin en iyisi. Film Duane ve sepetinde taşıdığı kardeşi Belial’ın maceralarını konu alıyor. Duane’in dolgun hatlı sarışın kız arkadaşı Sharon da garip görünümlü Belial ile başka maceralar yaşıyor.

8.Nekromantik (1991)
Yönetmenliği Jörg Buttgereit’e ait bu film bir Alman yapımı ve nekrofili ile ilgili. Günümüzde kült mertebesine erişmiş filmde Monika’nın Mark ile sevişmesinin ardından kafasını gövdesinden ayırdığı sahne listemize çok uygun.

7. Gozu (2003)
Takashi Miike’nin yönetmenliğini yaptığı bu komik, trajik ve bolca gore sahnenin yer aldığı filmde, seks sahnesinin sonundaki görüp görülebilecek en garip doğum sahnesi de unutulmaz sahneler arasındaki yerini alıyor.

6. Brain Damage (1988)
Basket Case’in yönetmeni Frank Henenlotter’a ait Brain Damage bir korku komedi filmi. Filmde Brian kız arkadaşından kendisine blow-job yapmasını ister ve kız memnuniyetle bu teklifi kabul eder. Ama neyle karşılaşacağını ne yazık ki bilmiyordur!

5. Re-Animator (1985)
Stuart Gordon’un klasikleşmiş ve en iyi korku filmleri arasında gösterilen filmi, Lovecraft’ın eserine sadık kalınarak ortaya çıkarılmış. Korku, komedi, şiddet ve gore unsurların iç içe olduğu filmde Dr.Hill’in kafasını kaybetmesiyle hem kafası hem de vücudu ayrı ayrı canlanır. Bunun sonucunda biz de garip bir cinsel deneyime tanık oluruz. Vücut kıza tecavüz ederken, kafanın oral seks yapması. Garip değil mi?

4. Society (1989)
Bu sahne için seks sahnesi demek doğru olur mu bilmem. Brian Yuzna’nın bu filmindeki bu sahne kesinlikle sıradan bir seks sahnesi ya da tecavüz sahnesi değil. Bir çeşit orgy fakat bu bile sahneyi tanımlamak için yetersiz. En iyisi izleyin ve görün..

3. Basket Case 2 (1990)
Serinin ilk filmi de listemizde kendine yer bulmuştu. Bu ikinci filmdeki Belial ve sevgilisi arasındaki mutant seks sahnesi kesinlikle izlemeye değer. Eğlenceli bu sahne listemizin 3.sırasına yerleşmeyi hak ediyor.

2. Tetsuo: The Iron Man (1989)
Kült yönetmen Shinya Tsukamoto’nun yönetmenliğini yaptığı bu Japon cyberpunk filmde, penisinde delici bir matkap olan demir adamla sevgilisinin sıra dışı ve kanlı seks sahnesini izliyoruz.

1.Teeth (2007)
2007 yapımı bu komedi korku filminde lise öğrencisi genç kız Dawn’ın bir sorunu vardır. Dişli bir vajinaya sahip olan genç kız, erkek arkadaşının kendine tecavüze yeltenmesi ve vajinasındaki dişlerin arkadaşının penisini ısırmasıyla bu sorunuyla karşılaşır. Korku filmleri içinde en garip ve en iyi seks sahnesi sayılabilecek bu sahne, listemizde de birinciliği hak ediyor.

tolga@iyikotufilm.com

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Facebookta paylaş Twitterda paylaş Mail ile gönder • m.volkangenc
  13 May 2012 19:58

  harika bir liste olmus,en sevdigim sahneyi secmekte zorlandim acikcasi ama nekromantigi tek geciyorum ,diger filmlerde gayet basarili …

 • Yasin Karakaya
  15 May 2012 15:13

  ‘Bride of Chucky”de Chucky ile Tiffany’nin seks sahnesi de enteresandır 🙂

 • HelterSkelter
  11 Şub 2013 21:54

  cidden herbiri efsane sahnelerle dolu filmler

 • Anarchyst
  15 Şub 2013 16:37

  basket case 2′ de ki sahne biraz evlere şenlikk bir sahne olmuş 😀

 • Utku Uluer
  14 Eki 2014 19:48

  Bence Female Vampire’daki 2-3 sahne ve de Conan’ın büyücüyle sahnesi de ilginç sahneler arasında

 • Yorumunuz:


  İyiKötüFilm Hakkında
  İyiKötüFilm Röportajlar
  İyiKötüFilm Bağlantılar
  Extreme Haribo Giallo For Dummies Immoral Tales Kahramanlar Sinemada Korkucu Once upon in a time in Western Öteki Sinema Sinematik Ters Ninja

  İyiKötüFilm Feeds


  İyiKötüFilm
  yeni