iyiköfüfilm

21
Mar
2014

En İyi 10 Etek Altı Sahnesi

XXX kategorilerinde yayınlandı. 2 Yorum Var

up-skirt

Up-skirt terimi, bir kadının etek altı görüntüsünü izinsiz fotoğraflama anlamına gelir. Aynı zamanda fotoğrafın yanı sıra bu bir video, bir illüstrasyon da olabilir. Ayrıca zaman zaman röntgenci fotoğrafçılığı tanımlamak için de kullanılmaktadır.

Terim olarak yeni olmasına karşın, konsept olarak çok eskilere dayanır. Jean-Honore Fragonard’ın 1767 yılında yaptığı The Swing isimli çalışmasında resmedilmiştir. Resimde,  salıncakta sallanan bir kadın ve etekleri uçuşurken aşağıdan onu izleyen bir adam yer almaktadır. 60’lı yıllarla birlikte mini eteklerin hayatımıza girmesiyle artık etek altı röntgenciliği sokaklara taşınmış olur.

10. A History of Violence (2005) Maria Bello

David Cronenberg’in yönetmenliğini yaptığı filmde Maria Bello giydiği ponpon kız kıyafeti ve verdiği etek altı pozu ile listemize 10’uncu sıradan girmeyi başarıyor. Filmde Edie Stall karakterini canlandıran Bello’nun eşi rolünde Viggo Mortensen var.

A History of Violence (2005) Maria Bello

9. American Pie – Reunion (2012) Ali Cobrin

American Pie serisinin dördüncü ve son filmi olan American Pie – Reunion filmindeki ateşli liseli kız Ali Cobrin görüldüğü üzre listemize 9’uncu sıradan girmeyi fazlasıyla hak ediyor.

American Pie - Reunion (2012) Ali Cobrin

8. Night of the Demons (1988) Linea Quigley

80’ler korku sinemasının en önemli figürlerinden birisi Linea Quigley’dir. Oyunculuğun yanı sıra kariyerinde modellik ve şarkıcılıkta olan oyuncu rol aldığı filmlerde güzel vucudunu fazlasıyla sergilemekte.

Night of the Demons (1988) Linea Quigley

7. Malizia (1973) Laura Antonelli

Yönetmenlik kariyerine Grazie zia (1968) gibi sansasyonel bir filme giriş yapan Salvatore Samperi Malezia’da da aynı adınları izleyerek yine provakatif ve sansasyonel bir işe imza atıyor. Filmde bütün güzelliğini gözler önüne seren Laura Antonelli bu filmden sonra uluslararası arenada da adından sıkça söz ettiriyor.

Malizia (1973) Laura Antonelli

6. London Boulevard (2010) Anna Friel

İngiliz aktrist Anna Friel’in London Boulvard filmindeki merdivenlerden çıkarken sergiledği etek latı sahnesi listemizde altıncı sıradan yerini alıyor.

London Boulevard (2010) Anna Friel

5. Girls Against Boys (2012) Nicole LaLiberte

Oyunculuk kariyerine TV serileriyle başlayan Nicole LaLiberte daha sonra beyazperde de irili ufaklı rollerde kaşımıza çıktı. İlk başrolünü Girls Against Boys filminde oynayan güzel yıldız sergilediği etek altı sahnesiyle yürekleri hoplattı.

Girls Against Boys (2012) Nicole LaLiberte

4. Bubba Ho-tep (2002) Heidi Marnhout

Sinema kariyerine bağımsız bir yapım olan Roadkill (1996) filmiyle başlayan Heidi Marnhout, fantastik film Bubba Ho-tep’te güzelliğiyle göz dolduruyor.

Bubba Ho-tep (2002) Heidi Marnhout

3. The Woman in Red (1984) Kelly LeBrock

Ülkemizde Kırmızılı Kadın adıyla gösterime giren filmin birde Aşık Oldum (1985) adında bir Türk versiyonu mevcut. Şener Şen ve Şehnaz Dilan bu filmde başrollerde yer alıyor. The Women in Red filmine geri dönecek olursak filmde 80’lerin en seksi kadınların biri olan Kelly LeBrock oynamakta. Otopark sahnesindeki uçuşan eteğiyle hafızlardan uzun süre çıkmadı.

The Woman in Red (1984) Kelly LeBrock

2. La liceale (1975) Gloria Guida 

Tipik bir İtalyan erotik-komedi filmi olan La liceale’yi bukadar bilinir kıllan dönemin seks sembollerinden biri olan sarışın güzel Gloria Guida’dır. Liseli bir genç kızı canlandıran Guida erkek öğrencilerin olduğu kadar okulunun erkek öğretmenlerinide baştan çıkarmaktadır.

kinopoisk.ru

1. Basic Instinct (1992) Sharon Stone

Paul Verhoeven’in yönetmenliğini yaptığı Basic Instinct bir çok kişinin hafızalarına Sharon Stone ismini kazımıştır. Beyaz elbisesiyle verdiği etek altı pozu kültleşmiş ve filmin gösterildiği dönemde oldukça ses getirmiştir.

Basic Instinct (1992) Sharon Stone

Tolga Demirtaş (tolga@iyikotufilm.com)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Facebookta paylaş Twitterda paylaş Mail ile gönder • Can Evrenol
  12 Eki 2014 18:45

  yılın yazı dizisi

 • Utku Uluer
  14 Eki 2014 19:49

  Gloria Guida yı 2 numaraya koyduğun için ayrıca tebrik ediyorum 🙂

 • Yorumunuz:


  İyiKötüFilm Hakkında
  İyiKötüFilm Röportajlar
  İyiKötüFilm Bağlantılar
  Extreme Haribo Giallo For Dummies Immoral Tales Kahramanlar Sinemada Korkucu Once upon in a time in Western Öteki Sinema Sinematik Ters Ninja

  İyiKötüFilm Feeds


  İyiKötüFilm
  yeni