iyiköfüfilm

29
Nis
2011

Edwige Fenech’li The School Teacher Serisi

B-Film kategorilerinde yayınlandı. 1 Yorum Var

The School Teacher Collection, Edwige Fenech’in başrollerinde oynadığı üç İtalyan erotik komedi filminden oluşan bir seri. İlk film The School Teacher / L’insegnante (1975), ikincisi The School Teacher in College / L’insegnante va in collegio (1978) ve serinin son filmi ise The School Teacher in the House / L’insegnante viene a casa (1978).

The School Teacher / L’insegnante (1975)

Serinin ilk filminin yönetmeni Nando Cicero. Başrolde güzel oyuncu Edwige Fenech’in yanı sıra Vittorio Caprioli ve Alfredo Pea oynuyor. Filmin konusu ise kısaca şöyle: Giovanna Pagaus (Edwige Fenech), Franco’nun (Alfredo Pea) özel öğretmenidir. Bu seksi ve güzel öğretmen karşısında duygularına engel olamayan Franco, öğretmenine aşık olur. Hatta ona daha da yakınlaşabilmek için gay olduğunu bile söyler.

The School Teacher in College / L’insegnante va in Collegio (1978)

Serinin bu filminde ise ilk filmden Edwige Fenech dışında tanıdık başka isimler de var. Fakat Edwige Fenech dahil diğerleri de farklı karakterleri canlandırıyorlar. Konu olarak da ilk filmin devamı değil, farklı karakterlerle farklı bir konu işlenmiş. Güzel Edwige Fenech bu filmde sadece erkeklerin okuduğu bir Katolik okulunda çalışan öğretmen Monica Sebastiani rolünde. Serinin bu ikinci filmi, ilk filmin yakaladığı komediyi aynı ölçüde yakalayamamış. Ayrıca senaryo da çok başarılı değil, fakat Edwige Fenech izlenmeye değer. Ayrıca bu filmin yönetmeni ilkinden farklı olarak Mariano Laurenti.

The School Teacher in the House / L’insegnante viene a casa (1978)

The School Teacher Collection serisinin bu son filminin yönetmenliği Michele Massimo Taranti’ye ait. Yine ikinci filmde olduğu gibi, hem karakterler hem de senaryo birinci ve ikinci filmden farklı. Kastta ise Edwige Fenech dışında diğer iki filmde de yer alan Alvaro Vitali var. 70’li yılların tipik İtalyan erotik komedi filmlerinden olan film için serinin en zayıf halkası demek yanlış olmaz. Ayrıca yönetmen sadece bir yıl sonra bu filmin remake’ini yapmış. Fakat bu remake filmde Edwige Fenech yerine Anna Maria Rizzoli oynuyor. Bu üçüncü filmde Edwige Fenech, Luisa De Dominicis rolünde. Fakat bu sefer filmin adının aksine öğretmen olarak değil bir otelde piyano çalan biri rolünde. Belki de bir piyano öğretmeni. Zengin bir politikacı olan Ferdinando Bonci Marinotti’nin (Renzo Montagnini) metresi olan Luisa (Edwige Fenech) adam tarafından terk edilir. Çalıştığı otelin evli müdürü, otel çalışanı ve müdürün yakışıklı oğlu tarafından sürekli röntgenlenmektedir ve kadına aşık olmuşlardır. Luisa’yı kendilerine aşık etmek için her yolu denerler.

The School Teacher Collection, başrolünde oynayan Edwige Fenech uğruna izlenebilecek, 70’lerin tipik İtalyan erotik komedi unsurlarını barındıran, keyifli bir seri. 70’lerin İtalyan erotik komedilerinden hoşlanıyorsanız ve benim gibi bir Edwige Fenech hayranıysanız kesinlikle izlenmesi gereken bir seri.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Facebookta paylaş Twitterda paylaş Mail ile gönder • komakine
  7 Tem 2011 12:44

  ali rıza binboğa “öpülesi elleri var, şirin tatlı dilleri var” derken öğretmen şarkısında fenech’i kastediyordu kesin.

 • Yorumunuz:


  İyiKötüFilm Hakkında
  İyiKötüFilm Röportajlar
  İyiKötüFilm Bağlantılar
  Extreme Haribo Giallo For Dummies Immoral Tales Kahramanlar Sinemada Korkucu Once upon in a time in Western Öteki Sinema Sinematik Ters Ninja

  İyiKötüFilm Feeds


  İyiKötüFilm
  yeni