iyiköfüfilm

7
Kas
2013

Delinquent School Girls (1975)

İstismar Filmleri kategorilerinde yayınlandı. Yorum Yok

delinquentschoolgirlsMichael Pataki, Stephen Stucker ve Bob Minor’un canlandırdığı Carl Clooney, Richard Peters ve Bruce Wilson hastaneden kaçan üç cinsel sapıktır. Üçlünün lideri Carl bir komedyendir ve kurbanlarını kandırırken bu yeteneğini bolca kullanır. Richard ise eski bir baseball oyuncusudur, kadınlara karşı kontrol edilemez ve doyumsuz bir iştah duymaktadır. Bruce ise çılgın bir moda tasarımcısıdır ve gaydir. Kaçışın ardından kendilerine sığınacak bir mekan arayan üçlü, sadece kadınların olduğu bir merkezi kendilerine sığınak olarak seçerler.

Gregory Corarito’nun yönetmenliğini yaptığı bu Amerika yapımı istismar filminin kadın oyuncularının büyük çoğunluğu porno modellerinden oluşuyor. Çoğunlukla dönemin erkek dergilerini süsleyen kızlardan oluşturulan kast oldukça ilgi çekici. Film bolca softcore seks sahnesi ve çıplaklık barındırmakta.

1974 yılında çekimleri tamamlanan film, 1975 yılında Amerikan sinemalarında gösterime giriyor. 80’lerin başında ise hem Amerika’da hem de İngiltere’de video olarak piyasaya sürülmesiyle daha çok kişiye ulaşıyor.

Film içinde bolca fetiş unsura da yer vermekte. Islak t-shirtlü kadınlar, çamur güreşi yapan seksi kadınlar, iç çamaşırlarıyla egzersiz yapan kadınlar gibi… filmin en dikkat çekici yönlerinden birisi ise dönemin Nika movenka, Rosalie Strauss gibi büyük göğüslü, dergi kızlarına yer vermesi. Filmde bazı gereksiz dövüş sahneleri de mevcut. Ayrıca senaryodaki boşluklar ve oyunculukların vasatlığı gözden kaçacak gibi değil.

Oldukça düşük bütçesiyle, teknik olarak ses ve görüntü kalitesi açısından da pek tatmin edici olmayan Delinquent School Girls 70’li yılların ucuz istismar filmlerini ve grind-house trash filmlerini sevenlerin, mutlaka izlenmesi gerekenler listesine giremeyecek olsa da eğlenceli zaman geçirtecek bir film.

Tolga  Demirtaş (tolga@iyikotufilm.com)

delinquentschoolgirls2

Facebookta paylaş Twitterda paylaş Mail ile gönder  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorumunuz:


İyiKötüFilm Hakkında
İyiKötüFilm Röportajlar
İyiKötüFilm Bağlantılar
Extreme Haribo Giallo For Dummies Immoral Tales Kahramanlar Sinemada Korkucu Once upon in a time in Western Öteki Sinema Sinematik Ters Ninja

İyiKötüFilm Feeds


İyiKötüFilm
yeni