iyiköfüfilm

20
Ağu
2012

Cannibal Girls (1973)

İstismar Filmleri Korku Filmleri kategorilerinde yayınlandı. Yorum Yok

Cannibal Girls, 1973 Kanada yapımı bir korku filmi. Filmin yönetmeni Ivan Reitman ve başrollerinde Eugene Levy, Andrea Martin ve Ronald Ulrich yer alıyor. Yönetmen Ivan Reitman, özellikle 80 ve 90’lı yıllar boyunca yaptığı komedi filmleriyle tanınan bir yönetmen. Aynı zamanda yapımcı da olan Reitman, 2000 yılında kurulan The Montecito Picture Company film şirketinin de sahibi. Filmin başrol oyuncusu Eugene Levy ise popüler sinema izleyicisi için oldukça tanıdık bir isim. American Pie filmlerinde başkarakter Jim’in babası olarak hatırlanabilir kendisi.

Cannibal Girls, hikayesi itibariyle şehir efsanesi hissi yaratan ve geleneksel korku filmlerinin bir parodisi olarak nitelendirilebilecek, kült mertebesine erişmiş bir film. Filmde yamyamlık üzerine vaazlar veren bir rahip tarafından yönlendirilen üç genç kızın hikayesi anlatılıyor. Clifford (Eugene Levy) ve Gloria (Andrea Martin) genç bir çifttir. Hafta sonu tatillerini geçirmek için arabalarıyla yola çıkarlar. Küçük bir kasabaya geldiklerinde arabaları arıza yapar ve orada kalmak zorunda kalırlar. Burada eski bir şehir efsanesinden haberdar olurlar: üç yamyam kız ve işledikleri korkunç cinayetler. Bir süre sonra duyduklarının aslında bir şehir efsanesi değil gerçeğin ta kendisi olduğunu görürler.

Film iki başrol oyuncusu olan Eugene Levy ve Andrea Martin’in performanslarına ekledikleri mizahi dokunuşları içeren sahnelere de sahip. Hemen hemen herkesin bildiği Ghostbusters gibi filmlere imza atmış yönetmen Reitman ise özellikle kasaba sahnelerinde kasvetli atmosferi çok güzel bir şekilde yansıtmış. Kullanılan bütçe göz önüne alındığında Cannibal Girls iyi bir ucuz gerilim filmi. Filmin atmosferine büyük katkısı olan gore ve bol miktarda kanlı sahneler yer alıyor.

Cannibal Girls, drive-in ve grindhouseların ününe yaraşır nitelikte, iyi bir örnek. O günlere dair aradığınız her şeyi filmde bulmak mümkün. Güzel kadınlar, çıplaklık, kan. Filmde oyunculuklar için çok fazla bir şey söylemeye gerek yok. Andrea Martin ve Eugene Levy günümüz Kanada sinemasının en bilinen oyuncularından olsa da Cannibal Girls yaptıkları ilk işlerden olduğu için bu filmdeki oyunculuklarının çok da iyi olmadığını söylemek gerek.

Kasım 1973 yılında yönetmen Ivan Reitman tarafından İspanya’daki Uluslararası Korku Festivali’ne götürülen film, Eugene Levy’ye en iyi erkek oyuncu, Andrea martin’e de en iyi kadın oyuncu ödülünü kazandırmış. Camp, gore ve komedi unsurların iç içe olduğu, 70’li yılların tipik bir grindhouse filmi olan Cannibal Girls, izlemesi keyifli bir film. 

Tolga Demirtaş (tolga@iyikotufilm.com)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Facebookta paylaş Twitterda paylaş Mail ile gönder  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorumunuz:


İyiKötüFilm Hakkında
İyiKötüFilm Röportajlar
İyiKötüFilm Bağlantılar
Extreme Haribo Giallo For Dummies Immoral Tales Kahramanlar Sinemada Korkucu Once upon in a time in Western Öteki Sinema Sinematik Ters Ninja

İyiKötüFilm Feeds


İyiKötüFilm
yeni