iyiköfüfilm

4
Ara
2011

Bestialita (1976)

İstismar Filmleri kategorilerinde yayınlandı. 5 Yorum Var

Bestiality yönetmenliğini Peter Skerl’in yaptığı, senaryosu ise Anthropophagus ve Porno Holocaust filmlerinin de senaristi George Eastman’a ait bir İtalyan istismar filmi. Filmin oyuncu kadrosu ise Leonora Fani, Philippe March, Paul Muller, Juliette Mayniel, Enrico Maria Salerno ve Ilona Staller’den oluşuyor.

1976 yapımı bu ultra-sleazy İtalyan Thriller filmi annesini evin köpeği ile seks yaparken gören genç bir kızın hikayesini anlatıyor. Jeanine (Leonora Fani) terasta bisikletine binerken duyduğu garip sesler üzerine pencereden evin içine bakar ve annesini evin köpeğiyle seks yaparken görür. Bu sırada kadının kocası da içeri girer ve köpeği zincirledikten sonra evi ateşe verir. Yıllar sonra, annesini henüz genç bir kızken bir köpekle ilişkiye girerken gören kız, tekrar olayın geçtiği adaya geri döner. Burada bir çiftle tanışan Jeanine aileyle yakınlaşır. Bir süre sonra eve gelen bir dedektifin anlattıklarıyla kızın evden kaçtığını ve hasta olduğunu öğrenirler. Bu arada Jeanine sürekli yanında bir köpekle gezmektedir. Sonradan öğreniriz ki bu köpek Jeanine’nin yangından kurtardığı köpeğidir.

Film ilk sekansındaki bir kadın ve köpeğin seks sahnesiyle birçok izleyici için rahatsız edici ve tahammül edilemez boyutta. Bu ilk şoku atlatan euro trash seven izleyicileri ise oldukça tatmin edici bir film bekliyor. Çıplaklık ve işlediği konu bakımından oldukça ilginç olan film türün gözden kaçan filmlerinden birisi. Benimde İtalya seyahatim sırasında aldığım bir kitap sayesinden filmden haberdar oldum.

Yönetmen Peter Skerl (Vergilio Mattei)’in ilk ve son yönetmenlik deneyimi. Aslında bir ilk filme göre oldukça cesur. Film içerdiği zoofili sahnesi yüzünden gün yüzüne çıkmamış ve sınırlı sayıdaki VHS kopyası toplatılmış. Peter Skerl bu sahne için burjuvazinin ahlaki çöküşünü anlatmaya çalıştığını belirtmiş. Burjuva değerlerinin doyumsuzluğunu, her şeye sahip olmanın bir süre sonra getirdiği tatminsizliğin sonucunu bir kadın ve köpeğin seks yaptığı sahne ile tasvir etmiş. Bu çoğu kişi için uç bir fikir olmasına karşın yönetmenin seçimi ve bizler de genel olarak bu filmleri bunun için seviyoruz.

Paul, Yvette ve Jeanine’in orgy sahnesi ise yine filmin akılda kalıcı bölümlerinden biri. Filmin geneline göre oldukça stilize ve görsel olarak başarılı. Üçlünün uçsuz bucaksız Akdeniz’i arkalarına alarak kendinden geçmesi ve onlara eşlik eden Lallo Gori’nin müzikleriyle  Bestiality bir Trash sinema sever olarak beni oldukça şaşırttı.

Tolga Demirtaş (tolga@iyikotufilm.com)


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Facebookta paylaş Twitterda paylaş Mail ile gönder • extremeb
  15 Mar 2012 15:41

  Tanıtım için teşekkürler. Filmin Türkçe çevirisine başladım. Yakında hazır olur.

 • m.volkangenc
  16 Mar 2012 20:30

  tebrikler

 • extremeb
  16 Mar 2012 21:15

  Çeviri tamamlandı ve altyazı sitelerine yüklendi.

 • Tolga D.
  17 Mar 2012 06:39

  harikasın extremeb!! türkçe altyazılı da izleyelim…

 • m.volkangenc
  20 Mar 2012 20:09

  tesekkurler extremb

 • Yorumunuz:


  İyiKötüFilm Hakkında
  İyiKötüFilm Röportajlar
  İyiKötüFilm Bağlantılar
  Extreme Haribo Giallo For Dummies Immoral Tales Kahramanlar Sinemada Korkucu Once upon in a time in Western Öteki Sinema Sinematik Ters Ninja

  İyiKötüFilm Feeds


  İyiKötüFilm
  yeni