iyiköfüfilm

Beach-Babes-from-Beyond-1993-Hollywood-MovieDev yapım şirketi Full Moon ile David DeCoteau yönetmenliğinden ortaya çıkan Beach Babes From Beyond, doksanların ‘soft-core’ bilim-kurgu filmlerinden.

Anne-babasının (Jackie Stallone-Don Swayze) üç gün sürecek seyahat planından yararlanan kahramanımız Xena (Sarah Bellomo); yakın arkadaşları Luna (Tamara Landry) ve Sola (Nicole Posey) ile babasının T-bird adlı uzay gemisini ödünç alarak can sıkıntılarını gidermeyi ummaktadır. Geminin yakıtının hesapta olmayan sebeplerle bitmesi üzerine Beta 45 olarak adlandırdıkları Dünya’ya iniş yapmak durumunda kalan teenage üçlü, kendilerini California sahillerinde bulur.  Sahili keşfetmek isteyen parlak kıyafetli üçlünün karşısına, amcasını ziyarete gelen Dave (Michael Todd Davis) ile bu eğlenceden mahrum kalmak istemeyen arkadaşları Jerry ve Ziggy çıkar. Çabuk kaynaşan gençler, Dave’in amcası Bud (Joe Estevez)’un kiracısı olduğu sahil evinden atılmak istemesiyle kolları sıvarlar. Amca Bud ile uğraşmayı kendine görev edinmiş, filmdeki kötü karakter, aynı zamanda Bud’un eski sevgilisi Sally (Linnea Quigley), diğer yandan Sun Sun Bikinis sponsorluğunda gerçekleşen bikini müsabakasını kazanmak isteyen hırslı bir bikini patronudur. Sun Sun Bikinis’in sahibi Mr. Bun tarafından düzenlenen yarışmada belirlenen otuz bin doları kazanarak Bud Amca’nın evinden olmasını engellemek isteyen outer-space-girl ve earth-boy çiftlerimiz plan yapar. Kodaman patron Sally, Dave’in kız arkadaşı Xena ile arkadaşlarının kendi kızlarına rakip olmalarını engellemek için Xena’yı kaçırır. Artık yapılması gereken şey, parlak bikinileri ele geçirip en güzel şovu yarışma jürisine sunmaktır.

İntergalaktik kurgunun yanında filmdeki bombastik oyuncu kadrosu ise şu şekilde: Filmde çok az rolü olan, Digital Man (1995) ve X-Files serisinde de yer almış, Xena’nın babası Gork’u canlandıran Don Swayze (Patrick Swayze’in kardeşi) ve anne Yanna’yı canlandıran Sylvester Stallone’nin annesi Jacqueline Stallone. Meditasyonla huzur bulan Amca Bud rolündeki Joe Estevez ise çok sevdiğim filmlerinden biri olan 1990 Michael Rissi yapımı Soultaker’daki ruh-emici. Büyük patron Mr. Bun rolündeki Burt Ward ise ikisinin de 89 yapımı olduğu Cyber-C.H.I.C. ve Robot Ninja’ya ek olarak 1960’larda televizyonda dönen seri halindeki “Batman”in Robini! Daha bitmedi! Filmde yer alan John Travolta’nın kardeşi aksiyon filmleri çoğunlukta olan oyuncu ve yönetmen Joey Travolta var bir de! Benim için asıl önemli olan kişi ise –sona sakladım- patron Sally rolündeki Linnea Quigley! Çöp ve kült filmlerde de çok sık denk gelinen Quigley’nin, filmdeki yeri bir başka. Filmin yönetmeni DeCoteau’nun ise 80’ler ve 90’lardaki B filmlerindeki yeri ise ayrı bir yazı konusu!

Filmdeki bitmek bilmeyen bikini danslarıyla, doksanların gruplarından Fair Game ve Donna Cristy’li soundtrackli, bu sefer taytlar olmadan disco step dansları izlemek ayrı bir keyifli. Pornoya bulaşmadan sergilenen sevişme sahneleri dahilinde “bubble-gum erotizm” sınıfına sokulan Beach Babes From Beyond, T-bird uzay gemisi konusunda pek iştah açamamış. Arada 1966 serisinden “Mission:Impossible”ın tema müziği eşliğinde bikini katalog çekimi için kızlara bikinisiz poz verdirten fotoğrafçıyla girilen eğlenceli diyalogların haricinde dev yönetmen DeCoteau tarafından piyasaya sürülen 98 yapımı serinin ikincisi “Beach Babes 2: Cave Girl Island”da ise Xena’yı canlandıran Bellomo dışındaki tüm kadro değişmiş.

Yağmur Özdemir

Beach-Babes-From-Beyond-(1993)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Facebookta paylaş Twitterda paylaş Mail ile gönder  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorumunuz:


İyiKötüFilm Hakkında
İyiKötüFilm Röportajlar
İyiKötüFilm Bağlantılar
Extreme Haribo Giallo For Dummies Immoral Tales Kahramanlar Sinemada Korkucu Once upon in a time in Western Öteki Sinema Sinematik Ters Ninja

İyiKötüFilm Feeds


İyiKötüFilm
yeni