iyiköfüfilm

Klasik eserlerin farklı yorumlarından birisi daha söz konusu filmimiz. Adından da anlaşılacağı üzere bu seferki yetişkinlere yönelik bir yorum. Diğer bir deyişle cinsellik ağırlıkta ki zaten “adult” terimini gördüğümüzde bunu biliyoruz.

Filmin konusuna gelirsek doktor Chris Leeder (Jack Buddliner) ofisinin resepsiyoncusu ile (Rene Bond) bir ilişki yaşamaktadır ama nişanlısıyla da (Jennifer Brooks) alışveriş yapmak için bir geziye çıkması gerekmektedir. Bu gezide bir kitapçıya gider ve burda enteresan bir deftere rastlar. Defter Dr.Jekyll‘a aittir ve Mr.Hide karakterine dönüşmesi için gerekli olan formül burada yazmaktadır. Leeder bu deftere sahip olması gerektiğine karar verir ama tabi kitapçının sahibi böylesi değerli bir defteri satmaya yanaşmaz. Bunun üzerine Leeder o kadar hırslanmıştır ki kitapçıyı öldürür.

Leeder evine döner ve defterde gördüğü formülü kendisi için de uygulamaya karar verir ki defterde Jekyll tarafından yazılmış bir uyarı da vardır ve bu formülün onu içen kişinin gizli karakterini ortaya çıkarmak gibi bir özelliği olduğunu yazmaktadır. Buna rağmen Leeder hazırladığı karışımı içer ve beklediği gibi tehlikeli bir adama dönüşmek yerine büyük göğüsleri olan sarışın bir kadına dönüşür. Kitapçıyı öldürmek suçundan arandığını bildiği için de Ms.Hide olarak kalmaya karar verir. Bir yandan Leeder’ın nişanlısı polisle irtibat halindedir bunu farkeden Ms.Hide da onu durdurmaya çalışmak için uğraşmaya başlar tabi ki bunun yanında artık bir kadın olduğundan dolayı hayatı da bir hayli değişmiştir.

The Adult Version of Jekyll and Hide son derece campy ve softcore bir film. Zaman zaman hardcore kategorisine yaklaştığı anlar da yok değil tabi. Yapımcısı ise aynı zamanda Herschell Gordon Lewis‘in Blood Trilogy filminin de yapımcılığını üstlenmiş olan David F.Friedman. Lewis gore filmlerinin babası olarak bilinse de o ve Friedman aynı zamanda bir çok seks filmine de imza attı. Color Me Blood Red filminden sonra ortaklıklarına son verdiler ve Lewis gore filmleri yapmaya devam ederken, Friedman seks içerikli istismar filmleri yapma işine geri döndü. Bu filmde ise zaman zaman işkence sahnelerine rastlanıyor bunu da filmi yapanların hem gore hem de seks öğelerinden yararlanmak istemeleri şeklinde yorumlayabilir. Zamanına göre seks ve şiddet karışımını en çok yansıtan filmlerden biri olduğu da hakkında yapılan yorumlardan biri.

Filmdeki oyunculuk 60lar sonu 70ler başı filmlerde genel olarak görülen oyunculukla aynı seviyede. Bunun yanında özellikle kadınların rollerine uygun olarak seçilmiş olduklarına söyleyebilirim. Leeder’ın resepsiyoncusunu oynayan Rene Bond 70ler başı adult filmlerinin önemli oyuncularından biri. Yine bir başka örnek Jane Tsentas, Ms.Hide rolündeki seksilik ve vahşilik özelliklerini iyi yansıtıyor. Jennifer Brooks, Leeder’ın nişanlısı rolünü iyi canlandırmış, diğer iki kadın kadar fazla seks sahnesinde yer almasa da o da film için uygun bir seçim olmuş.

Tolga Demirtaş (tolga@iyikotufilm.com)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Facebookta paylaş Twitterda paylaş Mail ile gönder • Onur
  9 Ağu 2015 22:23

  Sean Young ve Tim Daly’nin başrollerini oynadığı 1995 tarihli “Dr. Jekyll and Ms. Hyde” filmini gören var mı?

 • Yorumunuz:


  İyiKötüFilm Hakkında
  İyiKötüFilm Röportajlar
  İyiKötüFilm Bağlantılar
  Extreme Haribo Giallo For Dummies Immoral Tales Kahramanlar Sinemada Korkucu Once upon in a time in Western Öteki Sinema Sinematik Ters Ninja

  İyiKötüFilm Feeds


  İyiKötüFilm
  yeni